Resultat – Veterantouren 17-08-17

2017-08-09
Korta (22 / 22) Tid Efter
1. Anders Edling OK Linné 42:49
  4:25 (4:25) 9:26 (13:51) 1:36 (15:27) 3:09 (18:36) 3:21 (21:57) 9:33 (31:30)
  1:57 (33:27) 4:31 (37:58) 3:46 (41:44) 1:05 (42:49)
2. Bo Westling Häverödals SK 44:52 +2:03
  3:42 (3:42) 9:07 (12:49) 1:47 (14:36) 3:07 (17:43) 3:32 (21:15) 10:56 (32:11)
  2:04 (34:15) 5:00 (39:15) 4:09 (43:24) 1:28 (44:52)
3. Sigurd Wallén Täby OK 50:05 +7:16
  6:03 (6:03) 10:11 (16:14) 1:42 (17:56) 4:59 (22:55) 4:17 (27:12) 11:37 (38:49)
  2:07 (40:56) 4:29 (45:25) 3:38 (49:03) 1:02 (50:05)
4. Lars-Åke Eriksson Täby OK 50:58 +8:09
  5:20 (5:20) 10:47 (16:07) 2:08 (18:15) 3:41 (21:56) 4:52 (26:48) 10:40 (37:28)
  1:57 (39:25) 6:23 (45:48) 3:53 (49:41) 1:17 (50:58)
5. Gun-Inger Sahlberg Långhundra IF 51:28 +8:39
  5:31 (5:31) 9:15 (14:46) 1:27 (16:13) 3:29 (19:42) 3:13 (22:55) 17:37 (40:32)
  1:26 (41:58) 5:15 (47:13) 3:21 (50:34) 0:54 (51:28)
6. Jan-Olof Malm Sigtuna OK 52:07 +9:18
  6:07 (6:07) 9:51 (15:58) 1:55 (17:53) 2:54 (20:47) 4:43 (25:30) 13:11 (38:41)
  1:57 (40:38) 5:03 (45:41) 4:47 (50:28) 1:39 (52:07)
7. Margaretha Nyström Länna IF 54:10 +11:21
  5:21 (5:21) 13:50 (19:11) 1:42 (20:53) 4:10 (25:03) 4:02 (29:05) 11:32 (40:37)
  2:00 (42:37) 5:08 (47:45) 5:04 (52:49) 1:21 (54:10)
8. Leif Larsson Enebybergs IF 55:53 +13:04
  6:29 (6:29) 11:38 (18:07) 1:53 (20:00) 3:45 (23:45) 4:06 (27:51) 14:34 (42:25)
  2:08 (44:33) 5:43 (50:16) 3:51 (54:07) 1:46 (55:53)
9. Olov Jansson Häverödals SK 56:25 +13:36
  5:05 (5:05) 11:08 (16:13) 2:00 (18:13) 3:15 (21:28) 3:41 (25:09) 14:53 (40:02)
  4:34 (44:36) 6:14 (50:50) 4:22 (55:12) 1:13 (56:25)
10. Ingvar Johansson Vallentuna-Össeby OL 57:05 +14:16
  5:35 (5:35) 12:18 (17:53) 2:25 (20:18) 3:56 (24:14) 4:21 (28:35) 14:01 (42:36)
  2:16 (44:52) 5:42 (50:34) 4:44 (55:18) 1:47 (57:05)
11. Ragnar Andersson Häverödals SK 1:00:18 +17:29
  6:52 (6:52) 13:12 (20:04) 2:21 (22:25) 4:29 (26:54) 3:38 (30:32) 14:44 (45:16)
  2:19 (47:35) 6:50 (54:25) 4:33 (58:58) 1:20 (1:00:18)
12. Conny Olsson Häverödals SK 1:01:28 +18:39
  7:18 (7:18) 13:47 (21:05) 2:09 (23:14) 5:07 (28:21) 3:19 (31:40) 14:51 (46:31)
  4:33 (51:04) 5:12 (56:16) 4:17 (1:00:33) 0:55 (1:01:28)
13. Birgitta Eriksson Länna IF 1:02:40 +19:51
  6:37 (6:37) 13:05 (19:42) 1:49 (21:31) 7:06 (28:37) 6:04 (34:41) 16:24 (51:05)
  1:43 (52:48) 5:15 (58:03) 3:44 (1:01:47) 0:53 (1:02:40)
14. Lars-Erik Lindell Väsby OK 1:05:21 +22:32
  5:31 (5:31) 14:33 (20:04) 2:31 (22:35) 5:49 (28:24) 4:28 (32:52) 13:53 (46:45)
  2:30 (49:15) 9:03 (58:18) 5:25 (1:03:43) 1:38 (1:05:21)
15. Agnes Berg Sundbybergs IK 1:06:20 +23:31
  6:09 (6:09) 14:39 (20:48) 10:58 (31:46) 3:46 (35:32) 3:56 (39:28) 12:18 (51:46)
  2:40 (54:26) 5:32 (59:58) 4:54 (1:04:52) 1:28 (1:06:20)
16. Björn Eriksson OK Roslagen 1:14:10 +31:21
  8:42 (8:42) 11:52 (20:34) 2:34 (23:08) 20:06 (43:14) 4:20 (47:34) 12:38 (1:00:12)
  2:04 (1:02:16) 5:43 (1:07:59) 4:40 (1:12:39) 1:31 (1:14:10)
17. Kjell Sjöberg Enebybergs IF 1:33:22 +50:33
  14:50 (14:50) 15:27 (30:17) 3:24 (33:41) 7:00 (40:41) 5:11 (45:52) 28:51 (1:14:43)
  3:21 (1:18:04) 8:44 (1:26:48) 5:06 (1:31:54) 1:28 (1:33:22)
  Clas Wallin OK Roslagen Felst.
  14:29 (14:29) 13:05 (27:34) 2:27 (30:01) – (–) – (–) – (–)
  – (–) – (53:31) 5:36 (59:07) 1:01 (1:00:08)
  Kristina Eriksson Länna IF Felst.
  5:32 (5:32) 12:44 (18:16) 1:50 (20:06) – (–) – (26:07) 19:03 (45:10)
  3:12 (48:22) 4:35 (52:57) 3:23 (56:20) 1:06 (57:26)
  Tage Abrahamsson Rånäs OK Felst.
  6:26 (6:26) – (–) – (24:23) 3:57 (28:20) 2:56 (31:16) 10:05 (41:21)
  1:57 (43:18) 5:11 (48:29) 3:19 (51:48) 1:05 (52:53)
  Ulrika Blomqvist Klubblös Felst.
  – (–) – (–) – (–) – (–) – (–) – (–)
  – (–) – (39:59) 26:15 (1:06:14) 1:16 (1:07:30)
  Lars Fosselius Rånäs OK Utg.
  – (1:55:09) 19:10 (2:14:19) 3:20 (2:17:39) 6:28 (2:24:07) 6:39 (2:30:46) – (–)
  – (–) – (–) – (–) – (–)
Mellan (26 / 26) Tid Efter
1. Leif Nordin Turebergs IF 44:16
  2:35 (2:35) 1:30 (4:05) 13:08 (17:13) 2:27 (19:40) 10:38 (30:18) 2:29 (32:47)
  5:02 (37:49) 2:11 (40:00) 2:20 (42:20) 1:09 (43:29) 0:47 (44:16)
2. Lars Westin Vallentuna-Össeby OL 45:41 +1:25
  3:03 (3:03) 1:43 (4:46) 14:29 (19:15) 2:35 (21:50) 8:17 (30:07) 3:27 (33:34)
  5:27 (39:01) 2:11 (41:12) 2:17 (43:29) 1:20 (44:49) 0:52 (45:41)
3. Göran Larbo Attunda OK 46:40 +2:24
  3:08 (3:08) 1:31 (4:39) 16:41 (21:20) 2:38 (23:58) 8:21 (32:19) 2:11 (34:30)
  5:43 (40:13) 1:58 (42:11) 2:18 (44:29) 1:30 (45:59) 0:41 (46:40)
4. Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 49:39 +5:23
  3:51 (3:51) 1:22 (5:13) 16:29 (21:42) 2:33 (24:15) 9:02 (33:17) 2:49 (36:06)
  6:18 (42:24) 2:04 (44:28) 2:35 (47:03) 1:43 (48:46) 0:53 (49:39)
5. Eva Olsson Rånäs OK 50:51 +6:35
  3:10 (3:10) 1:39 (4:49) 18:16 (23:05) 3:08 (26:13) 8:40 (34:53) 3:27 (38:20)
  5:35 (43:55) 2:37 (46:32) 2:11 (48:43) 1:36 (50:19) 0:32 (50:51)
6. Ann-Marie Rees-Andersson Enebybergs IF 51:06 +6:50
  3:34 (3:34) 1:39 (5:13) 17:51 (23:04) 2:57 (26:01) 8:14 (34:15) 2:46 (37:01)
  5:28 (42:29) 2:27 (44:56) 3:57 (48:53) 1:37 (50:30) 0:36 (51:06)
7. Thomas Hoff Rimbo SOK 52:08 +7:52
  2:51 (2:51) 1:31 (4:22) 22:27 (26:49) 3:12 (30:01) 7:15 (37:16) 3:12 (40:28)
  5:01 (45:29) 2:04 (47:33) 2:22 (49:55) 1:26 (51:21) 0:47 (52:08)
8. Gunlis Larsson OK Enen 55:42 +11:26
  3:13 (3:13) 1:38 (4:51) 20:13 (25:04) 2:34 (27:38) 10:50 (38:28) 2:35 (41:03)
  6:09 (47:12) 2:38 (49:50) 3:18 (53:08) 1:42 (54:50) 0:52 (55:42)
9. Birgitta Klang Långhundra IF 56:57 +12:41
  3:52 (3:52) 1:55 (5:47) 20:59 (26:46) 3:01 (29:47) 10:02 (39:49) 2:38 (42:27)
  6:28 (48:55) 2:29 (51:24) 3:00 (54:24) 1:33 (55:57) 1:00 (56:57)
10. Per-Johan Jansson Länna IF 57:07 +12:51
  5:37 (5:37) 1:29 (7:06) 16:03 (23:09) 7:32 (30:41) 10:05 (40:46) 2:36 (43:22)
  6:06 (49:28) 2:33 (52:01) 2:59 (55:00) 1:29 (56:29) 0:38 (57:07)
11. Leif Lundquist Enebybergs IF 59:05 +14:49
  3:19 (3:19) 1:37 (4:56) 19:20 (24:16) 2:35 (26:51) 13:27 (40:18) 2:59 (43:17)
  5:45 (49:02) 2:04 (51:06) 5:38 (56:44) 1:30 (58:14) 0:51 (59:05)
12. Sören Eriksson Länna IF 1:00:31 +16:15
  3:30 (3:30) 2:12 (5:42) 20:58 (26:40) 3:11 (29:51) 10:25 (40:16) 3:52 (44:08)
  6:59 (51:07) 4:01 (55:08) 2:45 (57:53) 1:47 (59:40) 0:51 (1:00:31)
13. Bengt Friberg Järfälla OK 1:00:47 +16:31
  4:26 (4:26) 1:52 (6:18) 20:25 (26:43) 3:07 (29:50) 9:34 (39:24) 4:00 (43:24)
  6:09 (49:33) 4:22 (53:55) 4:24 (58:19) 1:36 (59:55) 0:52 (1:00:47)
14. Britt Larsson Länna IF 1:02:01 +17:45
  4:05 (4:05) 7:36 (11:41) 19:41 (31:22) 3:39 (35:01) 9:36 (44:37) 3:17 (47:54)
  6:24 (54:18) 2:24 (56:42) 2:59 (59:41) 1:36 (1:01:17) 0:44 (1:02:01)
15. Ulf Åström OK Roslagen 1:02:05 +17:49
  3:36 (3:36) 1:27 (5:03) 22:01 (27:04) 3:28 (30:32) 12:06 (42:38) 2:40 (45:18)
  9:02 (54:20) 2:36 (56:56) 2:37 (59:33) 1:53 (1:01:26) 0:39 (1:02:05)
16. Stig Larsson Länna IF 1:02:07 +17:51
  3:43 (3:43) 3:36 (7:19) 22:17 (29:36) 3:01 (32:37) 10:14 (42:51) 3:10 (46:01)
  6:56 (52:57) 2:42 (55:39) 3:39 (59:18) 1:57 (1:01:15) 0:52 (1:02:07)
17. Christer Andersson ATG 1:03:38 +19:22
  3:27 (3:27) 4:13 (7:40) 21:47 (29:27) 2:54 (32:21) 9:45 (42:06) 6:49 (48:55)
  6:49 (55:44) 2:13 (57:57) 3:15 (1:01:12) 1:34 (1:02:46) 0:52 (1:03:38)
18. Bengt-Göran Stjerna Länna IF 1:05:52 +21:36
  6:56 (6:56) 1:39 (8:35) 22:14 (30:49) 3:17 (34:06) 12:07 (46:13) 2:36 (48:49)
  9:25 (58:14) 2:22 (1:00:36) 2:45 (1:03:21) 1:42 (1:05:03) 0:49 (1:05:52)
19. Ulf Skogtjärn OK Linné 1:08:36 +24:20
  3:51 (3:51) 1:47 (5:38) 20:31 (26:09) 3:42 (29:51) 16:50 (46:41) 2:53 (49:34)
  6:44 (56:18) 3:23 (59:41) 5:31 (1:05:12) 1:46 (1:06:58) 1:38 (1:08:36)
20. Eva von Heijne Sigtuna OK 1:08:38 +24:22
  4:50 (4:50) 1:50 (6:40) 20:53 (27:33) 3:09 (30:42) 17:11 (47:53) 3:04 (50:57)
  8:03 (59:00) 3:13 (1:02:13) 3:21 (1:05:34) 2:08 (1:07:42) 0:56 (1:08:38)
21. Gunnar Kvarnerud Länna IF 1:09:53 +25:37
  3:13 (3:13) 1:41 (4:54) 29:45 (34:39) 2:56 (37:35) 10:46 (48:21) 3:30 (51:51)
  7:41 (59:32) 3:06 (1:02:38) 3:37 (1:06:15) 1:56 (1:08:11) 1:42 (1:09:53)
22. Sivert Söderbärg OK Roslagen 1:14:46 +30:30
  5:54 (5:54) 3:51 (9:45) 24:55 (34:40) 4:21 (39:01) 12:13 (51:14) 3:36 (54:50)
  9:26 (1:04:16) 3:06 (1:07:22) 3:41 (1:11:03) 2:01 (1:13:04) 1:42 (1:14:46)
23. Ann Sjöberg Enebybergs IF 1:21:25 +37:09
  4:08 (4:08) 1:59 (6:07) 28:50 (34:57) 3:28 (38:25) 19:58 (58:23) 3:38 (1:02:01)
  9:12 (1:11:13) 2:50 (1:14:03) 4:19 (1:18:22) 2:11 (1:20:33) 0:52 (1:21:25)
24. Margareta Haraldsson Sigtuna OK 1:21:43 +37:27
  5:05 (5:05) 1:46 (6:51) 36:29 (43:20) 4:37 (47:57) 13:11 (1:01:08) 3:40 (1:04:48)
  7:40 (1:12:28) 2:42 (1:15:10) 3:13 (1:18:23) 2:03 (1:20:26) 1:17 (1:21:43)
25. Leif Berg Sigtuna OK 3:20:05 +155:49
  – (2:21:20) 2:07 (2:23:27) 22:09 (2:45:36) 3:42 (2:49:18) 10:58 (3:00:16) 3:59 (3:04:15)
  7:00 (3:11:15) 2:40 (3:13:55) 3:28 (3:17:23) 1:46 (3:19:09) 0:56 (3:20:05)
  Jerry Nyberg Klubblös Utg.
  10:51 (10:51) 1:22 (12:13) – (–) – (–) – (–) – (–)
  – (–) – (–) – (–) – (–) – (–)
Långa (11 / 11) Tid Efter
1. Tommy Holmér Väsby OK 38:27
  2:38 (2:38) 1:23 (4:01) 10:12 (14:13) 1:58 (16:11) 1:23 (17:34) 2:00 (19:34)
  11:39 (31:13) 1:15 (32:28) 1:58 (34:26) 1:14 (35:40) 1:25 (37:05) 0:57 (38:02)
  0:25 (38:27)
2. Thomas Jansson OK Roslagen 42:40 +4:13
  2:39 (2:39) 1:36 (4:15) 10:00 (14:15) 2:02 (16:17) 1:47 (18:04) 2:23 (20:27)
  13:20 (33:47) 1:41 (35:28) 1:31 (36:59) 1:56 (38:55) 1:50 (40:45) 1:19 (42:04)
  0:36 (42:40)
3. Peder Karlsson Rånäs OK 45:07 +6:40
  2:14 (2:14) 3:31 (5:45) 12:07 (17:52) 2:06 (19:58) 1:59 (21:57) 2:37 (24:34)
  11:45 (36:19) 1:43 (38:02) 2:04 (40:06) 1:44 (41:50) 1:45 (43:35) 0:57 (44:32)
  0:35 (45:07)
4. Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 47:47 +9:20
  2:58 (2:58) 1:39 (4:37) 14:21 (18:58) 1:53 (20:51) 1:41 (22:32) 3:34 (26:06)
  12:45 (38:51) 1:47 (40:38) 2:01 (42:39) 1:38 (44:17) 1:56 (46:13) 1:00 (47:13)
  0:34 (47:47)
5. Per Ljung Stockholms OK 51:45 +13:18
  4:22 (4:22) 1:46 (6:08) 13:22 (19:30) 2:00 (21:30) 2:16 (23:46) 3:45 (27:31)
  14:44 (42:15) 1:44 (43:59) 2:07 (46:06) 1:51 (47:57) 2:09 (50:06) 1:17 (51:23)
  0:22 (51:45)
6. Stig Andersson OK Linné 58:18 +19:51
  3:57 (3:57) 1:35 (5:32) 21:32 (27:04) 1:57 (29:01) 1:42 (30:43) 2:30 (33:13)
  14:12 (47:25) 1:44 (49:09) 2:16 (51:25) 2:48 (54:13) 2:02 (56:15) 1:15 (57:30)
  0:48 (58:18)
7. Kenneth Larsson OK Enen 1:07:04 +28:37
  3:58 (3:58) 2:01 (5:59) 20:29 (26:28) 2:44 (29:12) 2:31 (31:43) 3:30 (35:13)
  19:20 (54:33) 2:15 (56:48) 2:41 (59:29) 2:20 (1:01:49) 2:50 (1:04:39) 1:43 (1:06:22)
  0:42 (1:07:04)
8. Eva Elnerud Sigtuna OK 1:07:47 +29:20
  5:07 (5:07) 2:36 (7:43) 20:15 (27:58) 2:58 (30:56) 2:44 (33:40) 3:37 (37:17)
  17:36 (54:53) 2:34 (57:27) 3:24 (1:00:51) 2:17 (1:03:08) 2:46 (1:05:54) 1:05 (1:06:59)
  0:48 (1:07:47)
9. Per-Åke Holm Sigtuna OK 1:09:01 +30:34
  5:01 (5:01) 2:32 (7:33) 15:06 (22:39) 2:30 (25:09) 2:13 (27:22) 6:19 (33:41)
  20:42 (54:23) 2:50 (57:13) 3:28 (1:00:41) 2:00 (1:02:41) 3:44 (1:06:25) 1:26 (1:07:51)
  1:10 (1:09:01)
10. Per-Åke Carlenstam Väsby OK 1:35:24 +56:57
  4:45 (4:45) 2:35 (7:20) 44:27 (51:47) 3:42 (55:29) 2:54 (58:23) 4:22 (1:02:45)
  18:56 (1:21:41) 2:39 (1:24:20) 3:08 (1:27:28) 2:30 (1:29:58) 2:37 (1:32:35) 1:41 (1:34:16)
  1:08 (1:35:24)
  Anders Lundberg OK Roslagen Felst.
  4:26 (4:26) 2:20 (6:46) 17:45 (24:31) 2:33 (27:04) 2:51 (29:55) 3:51 (33:46)
  18:13 (51:59) 2:32 (54:31) 2:40 (57:11) – (–) – (1:03:40) 2:23 (1:06:03)
  1:01 (1:07:04)

Skapad av MeOS 3.4.717: 2017-08-17 13:40:20