Veterantouren Sigtuna, Klassresultatlista

2016-09-22


Kort 2630 meter 27 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jan BojlingSolna OK30:320:00
2Roine MattssonHäverödals SK38:037:31
3Sigurd WallénTäby OK40:089:36
4Lennart JanssonHäverödals SK43:4113:09
5Bertil LjungemyrIFK Lidingö SOK44:0013:28
6Margareta WallénTäby OK44:0213:30
7Olov JanssonHäverödals SK45:1214:40
8Tage AbrahamssonRånäs OK45:1314:41
9Birgitta ErikssonLänna IF45:4415:12
10Bo WestlingHäverödals SK46:3416:02
11Ingvar JohanssonVallentuna-Össeby OL46:5316:21
12Margaretha NyströmLänna IF47:1516:43
13Boris AnderssonRånäs OK47:2916:57
14Roland SundkvistOK Linné52:5722:25
15Hans SahlbergLånghundra IF52:5822:26
16Alf PerssonOK Österåker53:3323:01
17Lena JohnssonRånäs OK60:0629:34
18Rolf JanssonIF Rune62:0531:33
19Anders ErikssonEnebybergs IF64:0233:30
20Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK65:0534:33
21Lars FosseliusRånäs OK77:2346:51
22Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF79:1248:40
23Yvonne RoosAttunda OK82:3452:02
24Sven-Olov KarlssonRånäs OK97:5567:23
Eva-Lena SvanströmTäby OKEj godk.
Göran GrimvallTäby OKEj godk.
Kjell JanssonVäsby OKEj godk.

Mellan 3350 meter 31 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anders GärderudIFK Lidingö SOK33:090:00
2Per-Erik WåhlbergOK Linné37:134:04
3Gunnar KvarnerudLänna IF39:216:12
4Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben39:526:43
5Gerhard LilliestiernaOK Roslagen40:527:43
6Thord RådbergOK Roslagen42:159:06
7Lars WestinVallentuna-Össeby OL42:309:21
8Håkan BoijeAttunda OK42:559:46
9Christer AnderssonATG44:4611:37
10Bengt FribergJärfälla OK44:5411:45
11Sven-Erik WidinOK Österåker45:4212:33
12Göran LarboAttunda OK45:5512:46
13Ulf ÅströmOK Roslagen46:1713:08
14Sören ErikssonLänna IF46:2913:20
15Ulf SkogtjärnOK Linné47:4714:38
16Ingrid SjölanderOK Rodhen47:5814:49
17Anne-Chr SchunnessonAttunda OK49:4516:36
18Bengt-Olof SamuelssonKlubblös51:1118:02
19Gun-Inger SahlbergLånghundra IF51:3718:28
20Agneta SörqvistSigtuna OK52:3719:28
21Sune HedströmOK Rodhen54:3921:30
22Bo EklundIF Thor55:0721:58
23Kristina ErikssonLänna IF55:4222:33
24Birgitta KlangLånghundra IF55:4822:39
25Gunnar BramstenSundbybergs IK56:2823:19
26Ove ForsbergTurebergs IF56:3223:23
27Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL56:5923:50
28Sivert SöderbärgOK Roslagen63:5230:43
29Elke WilkeTierps SOK72:4839:39
30Ingrid JarlebringVäsby OK75:4442:35
Per-Johan JanssonLänna IFEj godk.

Lång 4450 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Tommy HolmérVäsby OK34:330:00
2Rickard EkmanOK Roslagen35:230:50
3Klas BirgerssonLånghundra IF43:198:46
4Jan JohanssonIF Thor44:4210:09
5Eddie BjärrenholtRånäs OK45:0710:34
6Leif ÅkerblomOK Österåker48:1713:44
7Håkan CarlssonOK Roslagen52:4918:16
8Stellan FehrnströmEnebybergs IF55:4821:15
9Lars LandströmLånghundra IF57:3423:01
10Kurt AnderssonEnebybergs IF61:3627:03
11Bjarne ErlandssonHammarby IF OF69:2534:52
12Stefan OhlsonKlubblös86:0351:30
Martin EngqvistUpsala IFEj godk.


Skapad 2016-09-22 12:51:19 med OLA version 5.3.0-23