Resultat – Rslagsveteranerna 20160519

2016-05-19
Korta
Korta
(23 / 23)
Tid
Efter
1.
Kalle Petttersson
Rånäs OK
29:03
3:30 (3:30)
3:08 (6:38)
3:32 (10:10)
3:34 (13:44)
3:05 (16:49)
3:45 (20:34)
3:19 (23:53)
1:23 (25:16)
3:47 (29:03)
2.
Per-Erik Wåhlberg
OK Linné
30:38
+1:35
4:12 (4:12)
2:23 (6:35)
3:37 (10:12)
4:32 (14:44)
3:22 (18:06)
3:46 (21:52)
4:16 (26:08)
2:00 (28:08)
2:30 (30:38)
3.
Dagny Gustavsson
Sigtuna OK
38:07
+9:04
5:32 (5:32)
3:19 (8:51)
4:25 (13:16)
5:16 (18:32)
4:16 (22:48)
5:29 (28:17)
4:49 (33:06)
2:07 (35:13)
2:54 (38:07)
4.
Birgitta Eriksson
Länna IF
46:42
+17:39
6:40 (6:40)
3:57 (10:37)
4:56 (15:33)
7:11 (22:44)
4:13 (26:57)
8:19 (35:16)
5:42 (40:58)
2:50 (43:48)
2:54 (46:42)
5.
Åke Karlsson
Häverödals SK
47:44
+18:41
5:46 (5:46)
6:29 (12:15)
5:32 (17:47)
5:54 (23:41)
4:40 (28:21)
6:34 (34:55)
6:49 (41:44)
2:22 (44:06)
3:38 (47:44)
6.
U C Eriksson
Väsby OK
49:37
+20:34
6:34 (6:34)
5:09 (11:43)
5:19 (17:02)
7:03 (24:05)
5:49 (29:54)
8:16 (38:10)
5:23 (43:33)
2:26 (45:59)
3:38 (49:37)
7.
Bertil Karlsson
OK Linné
49:45
+20:42
6:48 (6:48)
4:19 (11:07)
4:46 (15:53)
5:52 (21:45)
5:56 (27:41)
8:23 (36:04)
7:17 (43:21)
3:01 (46:22)
3:23 (49:45)
8.
Claes Wallin
OK Roslagen
49:49
+20:46
7:32 (7:32)
3:19 (10:51)
4:53 (15:44)
6:37 (22:21)
4:32 (26:53)
10:50 (37:43)
6:31 (44:14)
2:27 (46:41)
3:08 (49:49)
9.
Lars-Erik Lindell
Väsby OK
51:41
+22:38
7:03 (7:03)
4:12 (11:15)
6:00 (17:15)
6:55 (24:10)
5:29 (29:39)
8:22 (38:01)
6:41 (44:42)
2:54 (47:36)
4:05 (51:41)
10.
Sven Eriksson
OK Roslagen
52:24
+23:21
7:32 (7:32)
4:28 (12:00)
8:04 (20:04)
6:12 (26:16)
5:32 (31:48)
6:59 (38:47)
6:10 (44:57)
3:16 (48:13)
4:11 (52:24)
11.
Tage Abrahamsson
Rånäs OK
52:45
+23:42
6:14 (6:14)
4:10 (10:24)
6:28 (16:52)
15:26 (32:18)
3:56 (36:14)
6:49 (43:03)
4:45 (47:48)
2:03 (49:51)
2:54 (52:45)
12.
Lars-Olov Andersson
Sigtuna OK
52:50
+23:47
6:41 (6:41)
5:20 (12:01)
6:15 (18:16)
6:21 (24:37)
4:37 (29:14)
8:08 (37:22)
9:01 (46:23)
2:46 (49:09)
3:41 (52:50)
13.
Alf Persson
OK Österåker
53:04
+24:01
7:49 (7:49)
4:32 (12:21)
6:00 (18:21)
7:09 (25:30)
5:52 (31:22)
7:09 (38:31)
7:39 (46:10)
2:44 (48:54)
4:10 (53:04)
14.
Boris Andersson
Rånäs OK
56:12
+27:09
7:48 (7:48)
4:07 (11:55)
5:46 (17:41)
12:14 (29:55)
4:52 (34:47)
7:33 (42:20)
6:43 (49:03)
2:42 (51:45)
4:27 (56:12)
15.
Margareta Wallén
Täby OK
56:34
+27:31
16:14 (16:14)
3:32 (19:46)
4:52 (24:38)
6:54 (31:32)
4:35 (36:07)
8:14 (44:21)
5:43 (50:04)
2:19 (52:23)
4:11 (56:34)
16.
Carl Lang
OK Österåker
56:38
+27:35
8:46 (8:46)
8:05 (16:51)
6:22 (23:13)
7:46 (30:59)
5:10 (36:09)
7:06 (43:15)
6:58 (50:13)
2:35 (52:48)
3:50 (56:38)
17.
Hasse Sahlberg
Långhundra IF
59:35
+30:32
6:52 (6:52)
4:14 (11:06)
7:07 (18:13)
6:01 (24:14)
10:33 (34:47)
9:08 (43:55)
8:43 (52:38)
2:44 (55:22)
4:13 (59:35)
18.
Kristina Eriksson
Länna IF
1:04:30
+35:27
6:41 (6:41)
9:54 (16:35)
8:44 (25:19)
5:25 (30:44)
10:51 (41:35)
11:18 (52:53)
5:38 (58:31)
2:19 (1:00:50)
3:40 (1:04:30)
19.
Torbjörn Klang
Länna IF
1:29:01
+59:58
7:44 (7:44)
3:30 (11:14)
28:29 (39:43)
11:40 (51:23)
4:42 (56:05)
7:31 (1:03:36)
16:55 (1:20:31)
5:31 (1:26:02)
2:59 (1:29:01)
Ann-Mari Fehrnström
Enebybergs IF
Felst.
12:06 (12:06)
7:19 (19:25)
– (–)
– (–)
– (–)
– (28:26)
11:32 (39:58)
5:16 (45:14)
6:22 (51:36)
Jakob Börjesson
klubblös
Felst.
7:30 (7:30)
4:35 (12:05)
19:52 (31:57)
3:29 (35:26)
3:28 (38:54)
– (–)
– (–)
– (–)
– (56:34)
Lars Fosselius
Rånäs OK
Felst.
11:11 (11:11)
4:45 (15:56)
14:08 (30:04)
9:54 (39:58)
9:36 (49:34)
9:53 (59:27)
– (–)
– (–)
– (1:53:38)
Maj-Britt Gardelius
IF Hansa-Hoburg
Felst.
6:46 (6:46)
4:08 (10:54)
5:18 (16:12)
6:26 (22:38)
4:26 (27:04)
– (–)
– (–)
– (–)
– (59:35)
Mellan
Mellan
(30 / 30)
Tid
Efter
1.
Leif Wallenbro
Väsby OK
45:16
2:12 (2:12)
4:26 (6:38)
4:50 (11:28)
4:05 (15:33)
3:34 (19:07)
4:52 (23:59)
4:07 (28:06)
7:27 (35:33)
4:23 (39:56)
2:30 (42:26)
2:50 (45:16)
2.
Gunnar Kvarnerud
Länna IF
47:26
+2:10
2:56 (2:56)
5:07 (8:03)
5:46 (13:49)
4:33 (18:22)
3:52 (22:14)
3:08 (25:22)
4:38 (30:00)
6:58 (36:58)
5:12 (42:10)
2:46 (44:56)
2:30 (47:26)
3.
Gerhard Lilliestierna
OK Roslagen
47:32
+2:16
2:19 (2:19)
5:18 (7:37)
5:06 (12:43)
4:11 (16:54)
4:07 (21:01)
6:09 (27:10)
4:05 (31:15)
6:10 (37:25)
5:28 (42:53)
2:21 (45:14)
2:18 (47:32)
4.
Leif Nordin
Turebergs IF
48:06
+2:50
1:56 (1:56)
4:20 (6:16)
4:55 (11:11)
6:21 (17:32)
3:47 (21:19)
3:35 (24:54)
4:06 (29:00)
5:56 (34:56)
5:44 (40:40)
2:28 (43:08)
4:58 (48:06)
5.
Ingrid Sjölander
OK Rodhen
51:12
+5:56
2:39 (2:39)
5:49 (8:28)
5:42 (14:10)
5:10 (19:20)
4:47 (24:07)
3:52 (27:59)
4:38 (32:37)
7:58 (40:35)
5:11 (45:46)
2:39 (48:25)
2:47 (51:12)
6.
Tommy Höglund
Långhundra IF
51:28
+6:12
2:41 (2:41)
6:35 (9:16)
5:05 (14:21)
4:06 (18:27)
4:13 (22:40)
3:41 (26:21)
8:49 (35:10)
5:51 (41:01)
5:34 (46:35)
2:31 (49:06)
2:22 (51:28)
7.
Conny Husén
OK Roslagen
51:45
+6:29
5:32 (5:32)
5:11 (10:43)
4:58 (15:41)
4:54 (20:35)
4:28 (25:03)
4:06 (29:09)
5:33 (34:42)
6:43 (41:25)
5:01 (46:26)
2:56 (49:22)
2:23 (51:45)
8.
Rolf Andersson
Rimbo SOK
51:59
+6:43
3:02 (3:02)
5:24 (8:26)
6:46 (15:12)
4:32 (19:44)
4:17 (24:01)
3:14 (27:15)
5:27 (32:42)
7:27 (40:09)
6:04 (46:13)
3:10 (49:23)
2:36 (51:59)
9.
Eva Elnerud
Sigtuna OK
53:52
+8:36
3:32 (3:32)
5:48 (9:20)
6:25 (15:45)
5:49 (21:34)
4:03 (25:37)
5:54 (31:31)
5:12 (36:43)
6:54 (43:37)
5:07 (48:44)
2:34 (51:18)
2:34 (53:52)
9.
Lennart Gardelius
IF Hansa-Hoburg
53:52
+8:36
2:44 (2:44)
5:31 (8:15)
7:32 (15:47)
4:57 (20:44)
4:36 (25:20)
3:13 (28:33)
9:00 (37:33)
6:09 (43:42)
5:17 (48:59)
2:31 (51:30)
2:22 (53:52)
11.
Thord Rådberg
OK Roslagen
54:00
+8:44
2:28 (2:28)
5:10 (7:38)
5:21 (12:59)
6:38 (19:37)
5:25 (25:02)
3:29 (28:31)
5:24 (33:55)
7:49 (41:44)
6:28 (48:12)
2:40 (50:52)
3:08 (54:00)
12.
Tommy Sjölander
OK Rodhen
54:24
+9:08
2:48 (2:48)
5:41 (8:29)
6:21 (14:50)
4:55 (19:45)
4:36 (24:21)
3:32 (27:53)
5:46 (33:39)
8:26 (42:05)
5:54 (47:59)
3:18 (51:17)
3:07 (54:24)
13.
Sören Eriksson
Länna IF
55:15
+9:59
2:55 (2:55)
5:46 (8:41)
6:09 (14:50)
5:38 (20:28)
4:18 (24:46)
7:23 (32:09)
4:55 (37:04)
6:49 (43:53)
5:35 (49:28)
2:43 (52:11)
3:04 (55:15)
14.
Sigurd Wallén
Täby OK
56:28
+11:12
2:55 (2:55)
5:39 (8:34)
6:50 (15:24)
5:56 (21:20)
4:44 (26:04)
4:35 (30:39)
5:19 (35:58)
8:41 (44:39)
5:49 (50:28)
3:10 (53:38)
2:50 (56:28)
15.
Anders Edling
OK Linné
57:56
+12:40
2:45 (2:45)
6:21 (9:06)
6:48 (15:54)
5:54 (21:48)
4:40 (26:28)
3:36 (30:04)
5:57 (36:01)
8:32 (44:33)
6:33 (51:06)
3:27 (54:33)
3:23 (57:56)
16.
Sven-Erik Widin
OK Österåker
58:33
+13:17
4:08 (4:08)
5:42 (9:50)
6:40 (16:30)
5:06 (21:36)
5:23 (26:59)
4:01 (31:00)
6:22 (37:22)
6:57 (44:19)
6:04 (50:23)
5:10 (55:33)
3:00 (58:33)
17.
Jan-Olof Malm
Sigtuna OK
58:39
+13:23
2:41 (2:41)
6:27 (9:08)
8:31 (17:39)
6:07 (23:46)
4:25 (28:11)
3:55 (32:06)
5:50 (37:56)
7:58 (45:54)
5:33 (51:27)
3:04 (54:31)
4:08 (58:39)
18.
Sune Hedström
OK Rodhen
58:42
+13:26
3:38 (3:38)
5:54 (9:32)
6:21 (15:53)
5:21 (21:14)
4:53 (26:07)
4:04 (30:11)
5:45 (35:56)
7:28 (43:24)
7:24 (50:48)
4:18 (55:06)
3:36 (58:42)
19.
Ewa Nordlund
Länna IF
1:01:22
+16:06
3:17 (3:17)
6:54 (10:11)
7:37 (17:48)
5:42 (23:30)
4:29 (27:59)
4:10 (32:09)
5:15 (37:24)
7:40 (45:04)
5:42 (50:46)
3:23 (54:09)
7:13 (1:01:22)
20.
Ann-Marie Rees-Andersson
Enebybergs IF
1:04:05
+18:49
3:28 (3:28)
8:24 (11:52)
6:38 (18:30)
7:27 (25:57)
4:39 (30:36)
4:30 (35:06)
5:56 (41:02)
8:26 (49:28)
5:46 (55:14)
2:46 (58:00)
6:05 (1:04:05)
21.
Sven-Olov Norlin
Rimbo SOK
1:05:11
+19:55
2:35 (2:35)
6:12 (8:47)
6:21 (15:08)
5:49 (20:57)
6:26 (27:23)
3:46 (31:09)
12:17 (43:26)
8:34 (52:00)
6:42 (58:42)
3:32 (1:02:14)
2:57 (1:05:11)
22.
Mats Törngren
OK Linné
1:05:39
+20:23
2:47 (2:47)
6:02 (8:49)
8:13 (17:02)
6:59 (24:01)
4:47 (28:48)
4:45 (33:33)
5:12 (38:45)
7:49 (46:34)
7:38 (54:12)
3:11 (57:23)
8:16 (1:05:39)
23.
Birgitta Klang
Långhundra IF
1:05:54
+20:38
3:03 (3:03)
7:44 (10:47)
6:34 (17:21)
9:42 (27:03)
5:15 (32:18)
9:15 (41:33)
5:04 (46:37)
7:39 (54:16)
5:29 (59:45)
3:13 (1:02:58)
2:56 (1:05:54)
24.
Per-Johan Jansson
Länna IF
1:09:37
+24:21
3:15 (3:15)
7:31 (10:46)
5:48 (16:34)
4:58 (21:32)
4:08 (25:40)
3:50 (29:30)
22:06 (51:36)
6:00 (57:36)
6:46 (1:04:22)
2:22 (1:06:44)
2:53 (1:09:37)
25.
Lena Johnsson
Rånäs OK
1:11:06
+25:50
5:39 (5:39)
11:04 (16:43)
11:33 (28:16)
8:19 (36:35)
6:26 (43:01)
4:50 (47:51)
4:23 (52:14)
7:27 (59:41)
6:00 (1:05:41)
2:33 (1:08:14)
2:52 (1:11:06)
26.
Gun-Inger Sahlberg
Långhundra IF
1:12:18
+27:02
2:43 (2:43)
5:36 (8:19)
5:12 (13:31)
6:12 (19:43)
4:26 (24:09)
5:53 (30:02)
5:10 (35:12)
25:52 (1:01:04)
5:26 (1:06:30)
2:40 (1:09:10)
3:08 (1:12:18)
27.
Ulf Skogstjärn
OK Linné
1:13:05
+27:49
3:02 (3:02)
5:35 (8:37)
10:10 (18:47)
6:11 (24:58)
4:52 (29:50)
10:06 (39:56)
8:44 (48:40)
9:27 (58:07)
7:54 (1:06:01)
3:36 (1:09:37)
3:28 (1:13:05)
28.
Sivert Söderbärg
OK Roslagen
1:15:10
+29:54
4:17 (4:17)
8:35 (12:52)
9:14 (22:06)
6:24 (28:30)
6:41 (35:11)
4:34 (39:45)
6:55 (46:40)
11:21 (58:01)
7:10 (1:05:11)
5:18 (1:10:29)
4:41 (1:15:10)
29.
Willy Ljungdell
Täby OK
1:22:05
+36:49
2:02 (2:02)
4:58 (7:00)
4:45 (11:45)
6:58 (18:43)
4:18 (23:01)
6:05 (29:06)
4:40 (33:46)
28:54 (1:02:40)
8:02 (1:10:42)
2:12 (1:12:54)
9:11 (1:22:05)
Eva von Heijne
Sigtuna OK
Utg.
9:23 (9:23)
3:34 (12:57)
6:07 (19:04)
– (–)
– (–)
– (–)
– (–)
– (–)
– (–)
Långa
Långa
(14 / 14)
Tid
Efter
1.
Leif Almtorp
Långhundra IF
49:47
4:14 (4:14)
6:39 (10:53)
2:52 (13:45)
3:04 (16:49)
5:48 (22:37)
1:30 (24:07)
10:37 (34:44)
6:08 (40:52)
5:06 (45:58)
1:54 (47:52)
1:55 (49:47)
2.
Jan Nylund
OK Linné
52:00
+2:13
4:38 (4:38)
6:36 (11:14)
2:47 (14:01)
3:11 (17:12)
6:13 (23:25)
1:13 (24:38)
9:43 (34:21)
6:27 (40:48)
5:40 (46:28)
2:20 (48:48)
3:12 (52:00)
3.
Bengt Eriksson
Väsby OK
53:15
+3:28
4:43 (4:43)
7:35 (12:18)
2:49 (15:07)
3:16 (18:23)
5:03 (23:26)
1:59 (25:25)
11:52 (37:17)
5:41 (42:58)
5:51 (48:49)
2:18 (51:07)
2:08 (53:15)
4.
Eddie Bjärrenholt
Rånäs OK
54:09
+4:22
6:31 (6:31)
6:47 (13:18)
2:49 (16:07)
3:39 (19:46)
6:53 (26:39)
1:40 (28:19)
9:14 (37:33)
5:52 (43:25)
6:24 (49:49)
2:19 (52:08)
2:01 (54:09)
5.
Leif Nordlund
Länna IF
55:18
+5:31
5:12 (5:12)
7:12 (12:24)
3:21 (15:45)
3:53 (19:38)
6:14 (25:52)
1:30 (27:22)
10:42 (38:04)
5:44 (43:48)
5:52 (49:40)
2:46 (52:26)
2:52 (55:18)
6.
Per-Johan Vikfors
OK Österåker
57:12
+7:25
4:58 (4:58)
6:35 (11:33)
3:15 (14:48)
3:11 (17:59)
5:00 (22:59)
1:45 (24:44)
13:55 (38:39)
7:40 (46:19)
6:35 (52:54)
2:07 (55:01)
2:11 (57:12)
7.
Kjell Jansson
Långhundra IF
57:35
+7:48
5:08 (5:08)
7:03 (12:11)
8:18 (20:29)
3:02 (23:31)
5:24 (28:55)
1:38 (30:33)
9:19 (39:52)
6:34 (46:26)
6:33 (52:59)
2:30 (55:29)
2:06 (57:35)
8.
Leif Åkerblom
OK Österåker
57:48
+8:01
4:28 (4:28)
6:36 (11:04)
2:53 (13:57)
3:02 (16:59)
7:09 (24:08)
1:20 (25:28)
8:26 (33:54)
6:47 (40:41)
11:48 (52:29)
2:35 (55:04)
2:44 (57:48)
9.
Anders Lundberg
OK Roslagen
1:05:52
+16:05
6:09 (6:09)
8:50 (14:59)
4:23 (19:22)
4:36 (23:58)
6:23 (30:21)
1:57 (32:18)
13:17 (45:35)
7:38 (53:13)
7:30 (1:00:43)
2:34 (1:03:17)
2:35 (1:05:52)
10.
Stellan Fehrnström
Enebybergs IF
1:08:13
+18:26
6:05 (6:05)
8:47 (14:52)
4:01 (18:53)
4:29 (23:22)
6:11 (29:33)
2:18 (31:51)
13:41 (45:32)
7:19 (52:51)
10:18 (1:03:09)
2:45 (1:05:54)
2:19 (1:08:13)
11.
Sture Larsson
Länna IF
1:12:26
+22:39
5:22 (5:22)
8:55 (14:17)
3:27 (17:44)
5:02 (22:46)
7:34 (30:20)
2:10 (32:30)
12:32 (45:02)
7:49 (52:51)
9:02 (1:01:53)
2:47 (1:04:40)
7:46 (1:12:26)
12.
Per-Åke Carlenstam
Väsby OK
1:12:28
+22:41
6:14 (6:14)
9:05 (15:19)
3:38 (18:57)
4:49 (23:46)
14:29 (38:15)
1:57 (40:12)
12:22 (52:34)
7:19 (59:53)
6:52 (1:06:45)
3:00 (1:09:45)
2:43 (1:12:28)
13.
Marita Berg
Sigtuna OK
1:38:14
+48:27
7:12 (7:12)
9:40 (16:52)
4:14 (21:06)
10:31 (31:37)
8:44 (40:21)
1:59 (42:20)
17:24 (59:44)
7:51 (1:07:35)
14:46 (1:22:21)
4:23 (1:26:44)
11:30 (1:38:14)
Bengt-Olov Törnqvist
Sigtuna OK
Felst.
6:49 (6:49)
11:45 (18:34)
4:46 (23:20)
5:51 (29:11)
– (–)
– (40:39)
– (–)
– (1:15:14)
10:24 (1:25:38)
5:18 (1:30:56)
5:01 (1:35:57)

Skapad av MeOS: 2016-05-19 15:28:15